Mascotkit.pl

Dobra strona internetowa

Kreator stron www, który ma już w swojej ofercie każdy dostawca usług internetowych. Nie trzeba dziś mieć praktycznie żadnej wiedzy z zakresu programowania, żeby stworzyć prostą, ale ładną wizualnie i funkcjonalną stronę www.

1. Dlaczego więc profesjonalni twórcy witryn nie narzekają jakoś na brak zleceń?

Korzystanie z kreatora

To, co jest niewątpliwą zaletą gotowych szablonów stron. Czyli ich nieskomplikowana adaptacja do własnych potrzeb i prosta implementacja, jest zarazem ich wadą. Dla celów niekomercyjnych albo bardzo homogenicznych witryna stworzona w kreatorze jest wystarczająca.

W większości profesjonalnych zastosowań szybko okazuje się, że gotowy szablon jest za mało elastyczny. Zeby dostosować portal do specyficznych i często zmiennych warunków, co nie jest winą ani dostawcy usług, ani konkretnego szablonu. Po prostu niemożliwe jest opracowanie uniwersalnego rozwiązania dla niezliczonej ilości przypadków. Prędzej czy późnej konieczność wymusza na przedsiębiorcy zamówienie profesjonalnej strony internetowej.

Dobra strona internetowa

Zlecając stworzenie naszej witryny profesjonaliście, warto zastanowić się, jakie cechy powinna mieć dobra strona internetowa. Po to, żeby sprecyzować swoje oczekiwania i uniknąć rozczarowań. Portal musi być na pewno atrakcyjny wizualnie i spełniać oczekiwania grupy docelowej, do której jest adresowany. Poza tym, jeżeli strona ma stanowić nie tylko wizytówkę firmy. Ale również aktywnie poszukiwać potencjalnych klientów, trzeba zastosować tzw. język korzyści.

2. Oferty i usługi

Obecnie jest w sieci tak wiele podobnych ofert i usług, że internauta nie jest w stanie wnikliwie przeanalizować treści prezentowanych. Na odwiedzanych przez niego stronach i raczej pobieżnie je przegląda niż czyta. Dlatego tekst powinien być zwięzły i konkretny oraz eksponować konkretne korzyści, które otrzyma klient, jeżeli zdecyduje się na współpracę właśnie z nami. Ciekawym i polecanym sposobem jest stosowanie grafiki z kreatora postaci.
Ponadto, treści zamieszczane na naszej stronie muszą być unikalne.

Po pierwsze dlatego, że kopiowanie treści z innych stron bez zgody autora to plagiat, po drugie, internauta czytając to, co zobaczył przed chwilą na innej stronie prawdopodobnie zirytowany szybko zamknie witrynę przekreślając tym samym możliwość nawiązania kontaktu, a po trzecie – wyszukiwarka przyzna nam za kopiowanie jedynie niskie pozycje w indeksie oraz odnotujemy spadek popularności serwisu.
Jeśli jesteśmy już przy wyszukiwarce, trzeba wspomnieć o tym, że dobra strona www to taka, która poza cechami wymienionymi dotąd, jest również dobrze wypozycjonowana, czyli znajduje się w pierwszych 10 pozycjach po wpisaniu w wyszukiwarkę słów kluczowych.

Profesjonalny twórca witryn wie, jak wypozycjonować stronę podejmując szereg działań zwiększających ruch w witrynie – m. in. tworzy odpowiednią mapę strony, właściwie nazywa poszczególne zakładki i ich adresy url czy wystarczająco nasyca treści słowami kluczowymi.

Dodaj komentarz