Mascotkit.pl

Grafika do animacji komputerowej

Grafika komputerowa. Jest dziś tak bardzo powszechna, że nawet nie specjalnie jej nie zauważamy, ponieważ stała się dla nas czymś naturalnym.

Jest to świetny sposób, na przedstawienie danej treści w łatwy i przystępny sposób, który z pewnością dotrze do wielu odbiorców. Wszelkie badania naukowe pokazują, że ludzie są wzrokowcami. W rzeczywistości mamy około 12 sekund, na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia. Oczywiście mamy tylko jedną szansę na to, żeby wypaść jak najlepiej. Co ciekawe, w cyberprzestrzeni 12 sekund zmniejsza się do 3, bo dokładnie 2, 4 sekundy mamy na to, żeby zainteresować kogoś treścią na naszej stronie internetowej. To stosunkowo naprawdę bardzo krótki okres czasu i tak naprawdę trzeba w tej kwestii odnieść się do najskuteczniejszej metody, jaką jest przykucie uwagi poprzez zaciekawienie odbiorcy. To właśnie te 3 sekundy zadecydują o tym, czy ktoś będzie chciał skorzystać z naszych usług, dlatego warto postawić na to, co sprawdza się w tej materii najlepiej, czyli animacje.

Film animowany

Świetnie przykuwa uwagę odbiorcy, ponieważ już po pierwszych sekundach u odbiorcy wytwarza się potrzeba zobaczenia co będzie dalej (oczywiście, jeśli animacja jest zrobiona w ciekawy i interesujący sposób), dlatego naturalnym będzie zostanie na naszej stronie i zaspokojenie ciekawości.

Jest to świetny,,hak na uwagę’’, który sprawia, że coś tak banalnego jak animacja komputerowa, jest swoistą przynętą, która sprowadza do nas nowych klientów. Właśnie dlatego tak ważne jest zdawanie sobie sprawy z postępu, który następuje dookoła nas. Jako ludzkość wracamy do pisma obrazkowego, bo czymże innym są tak popularne dzisiaj emotki. Badania naukowe pokazały, że jako społecznie tak bardzo uzależniliśmy się od emotikonek, że kiedy ktoś napisze samo,,ok.’’, to dzisiejszy człowiek zaczyna się zastanawiać, czy u osoby z którą rozmawia, na pewno wszystko w porządku.
Filmy animowane tworzą tak naprawdę kontynuację i swoiste ożywianie emotek, czyli tak naprawdę nośnika ludzkich uczuć. A ja wszyscy wiemy, to właśnie uczucia rządzą naszym życiem. Dlatego też marketing i e-marketing bardzo szybko odkrył tą zależność. Film animowany w bardzo prosty i beztroski sposób, potrafi w krótkim czasie, dać nam maksymalnie dużo danych i informacji. Dla wielu osób, animacja komputerowa kojarzy się głównie z reklamami poświęconymi najmłodszym ale obecnie animacje i wszelkie maskotki, to trend, który zdecydowanie pnie się w górę.

Wszyscy chcą jak najlepiej przykuć uwagę klienta, dlatego ta forma reklam tak bardzo się dzisiaj sprawdza. Oczywiście do poszczególnych branży powinno się dobierać odpowiednie formy animacji reklamowych, ponieważ animowana reklama zakładu pogrzebowego zapewnie nie będzie trafiała to docelowego odbiorcy, ponieważ po branży funeralnej oczekuje się poważnego i godnego podejścia do wykonywanej przez nich pracy.
Właśnie dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór animacji, do branży jaką ma ona reklamować.

Animacja 2D

Jest to jedna z najbardziej popularnych form animacji komputerowej. Animacja 2D nie wymaga tak wielkiego nakładu pracy, jak ta trójwymiarowa. Pomimo, to świetnie przekazuje wszelkie treści i badania jasno pokazują, że często krótka animacja komputerowa potrafi przynieść więcej potencjalnego zysku, niż spot z prawdziwymi aktorami. Dlaczego tak jest? Ponieważ jesteśmy w wzrokowcami, którzy bardzo dobrze przyswajają wszelkie obrazy, a animowane obrazy, to najprostszy sposób trafienia do klienta. Jeśli firma dodatkowo zamieści w swojej kampanii marketingowej, animowaną maskotkę, to sukces takiej kampanii rośnie.

Co ciekawe, maskotki nadal wielu ludziom kojarzy się głównie z kosmatymi maskotkami sportowymi, które zagrzewają do boju swoje drużyny. Otóż jest to bardzo błędne i z dzisiejszego punktu widzenia, archaiczne postrzeganie maskotki, ponieważ dziś jest to tak naprawdę animowana wizytówka firmy. Przykładów, które pokazują jak bardzo taka forma marketingu trafia do grupy docelowej jest ogrom. Każdy z nas kojarzy na pewno animowaną maskotkę, która gwarantuje codziennie niskie ceny, albo jegomościa z czerwonym dziobem, który oferuje pożyczki gotówkowe.

To właśnie dzięki e-marketingowi i animacji komputerowej firmy te odniosły tak wielki sukces marketingowy. Jest to obecnie niezmiernie przyszłościowy kierunek reklamowania swojego biznesu i coraz więcej osób zaczyna z uwagą przyglądać się potencjałowi reklamowemu animacji komputerowej.
Animacja 2D, jest animacją prostą, efektowną i efektywną oraz taką, która w bardzo szybki sposób trafia do klienta i przykuwa jego uwagę. Wspomniane wcześniej 3 sekundy są kluczowe i każdy z nas na pewno przyzna, że nie raz zaciekawiła go animowana reklama. Takich reklam nie ogląda się ze względu na produkt, który w sumie nie koniecznie musi każdego interesować. Ogląda się je dla zaspokojenia ciekawości, co będzie dalej i marketingowy doskonale o tym wiedzą.

Animacja 2D jest również przykładem animacji nisko budżetowej, nie jest ona drogą inwestycją dlatego też z pewnością na początku swojej drogi z animacjami lub filmami animowanymi będzie to dla Ciebie słuszna droga.

maskotka

Animacja 3D

Jeśli chcesz użyć animacji 3D do swojej reklamy lub krótkiego filmu musisz liczyć się z tym, że to już zdecydowanie bardziej zaawansowana technika, która wymaga i większego nakładu finansowego i oczywiście odpowiedniego fachowca, który wykona animację 3D. Należy jednak wspomnieć, że jeżeli jesteś na początku swojej drogi, pamiętaj o dokładnym planie oraz o trafnym wyborze studia, co z tego, że ktoś może oferować Ci konkretne warunki, jeśli ich należycie nie spełni. Niestety na polskim rynku pełno jest ludzi ogłaszających się jako specjaliści w konkretnej dziedzinie, np. grafiki komputerowej. Później okazuje się niestety zupełnie inaczej.

Gdy rozpoczynasz współpracę najważniejsze jest by pooglądać portfolio Twojego grafika, jeżeli masz do niego dostęp to już pierwszy krok w sprawdzeniu jego umiejętności. Kiedy jesteś już po etapie przeglądnięcia portfolio i zapoznaniu się z warunkami umowy możesz rozpocząć współpracę. Grafiki 3D tworzone są w przeróżny sposób, tak naprawdę wszystko zależne jest od efektu jaki chcesz otrzymać. Dlatego musisz mieć pomysł na to co dokładnie chcesz przedstawić.

Do kogo ma być skierowana reklama i jak mają ją odebrać ludzie. Animacje komputerowe są teraz chlebem powszednim. Każdy kto ma większą firmę i chce ją promować lub ludzie z innym pomysłem na siebie wykorzystują animacje komputerowe by przyciągać do siebie potencjalnych klientów. W animowanym świecie możemy przeżyć wszystko co tylko chcemy, możemy poprowadzić w różny sposób losy swojego bohatera oraz stworzyć go od samego początku do końca, skupiając się na szczegółach, na których chcemy się skupić. Jest to świat, w którym możemy pozwolić sobie na wszystko, lecz pamiętaj, że odpowiednie przygotowanie oraz przemyślane działanie pomoże Ci w szybki sposób osiągnąć sukces.

Jest to jasna sprawa, że jeżeli masz zaplanowane wszystko krok po kroku, wszystko będzie Ci szło szybko i przyjemnie. Funkcje filmów animowanych może mieć przeróżne zastosowanie, może być użyta w różnych celach, marketingowych, reklamowych czy po prostu jako prezentacja jakiejś konkretnej firmy i jej usług. Produkcja spotów reklamowych nie musi opierać się na krótkich ujęciach filmowych. Cała magia filmu może kryć się w animowanej formie wideo. Wszystko to może opierać się na przeróżnych technikach montażu, czyli animacja 2d, animacja poklatkowa, animacja 3d.

Stworzenie dobrego filmu animowanego w brew pozorom nie jest takie łatwe i proste. By wszystko współgrało jak należy musimy już na samym początku dobrać odpowiednia szatę graficzną. Każdy klient zazwyczaj zwraca uwagę na coś innego i każdy chce uzyskać inny efekt dlatego jest to sprawa indywidualna, która jest wręcz kluczowa na początku drogi.

Kolejnym punktem w tworzeniu filmu animowanego jest wybór formy w jakiej będzie stworzona nasza animacja, wybór kolorów oraz wybór techniki. Kolejnym ważnym elementem jest pole eksploatacji, animacji. Oczywiście jest to zależne od pola emisji, gdzie będzie emitowany nasz film, czy to będzie internet, czy to będzie telewizja. Najmniejszym podpunktem wyboru odpowiedniej animacji jest trafienie do odbiorcy animacji.

Przede wszystkim przy tworzeniu animacji musimy od razu wiedzieć do kogo ona ma trafić. Czy to mają być dzieci dorośli, czy może reklama skierowana jest do emerytów. Jeśli reklama skierowana ma być do najmłodszych musisz mieć świadomość tego, że odpowiedni dobór kolorów wzorów oraz wyrazu animacji musi być trafny, by dzieci zwróciły na nią uwagę. Często jest tak, że reklama ma trafić kompletnie do wszystkich grup wiekowych, dlatego już na samym początku należy ustalić punkty wspólne w naszej animacji komputerowej. Najczęściej to, ta ostateczna decyzja ma wpływ na to jaką ostateczną szatę graficzną będzie miała Twoja animacja.

Nie jest to absolutnie trudne, są to wybory, które musimy podjąć oraz musimy być jej świadomi jeżeli decydujemy się na współpracę. Teraz należy napisać jaka animacja na rynku wiedzie prym, zatem jest to najprostsza animacja 2d. Jest ona nisko budżetowa oraz skierowana tak naprawdę do każdego klienta. Jest ona prosta w obsłudze oraz trafiająca do każdego klienta.

Film reklamowy

Film reklamowy jest to produkcja, która ma na celu przyciągnięcie jak największej ilości osób po to by kupiły np. jakiś produkt, który jest w tym momencie reklamowany. Rola filmu reklamowego oparta jest na tym by przekazać jak najwięcej informacji, w jak najkrótszy czas. Czyli skondensowana wiedza. Wszystko musi być w bardzo skondensowanej i krótkiej formie, a przy tym wszystko pokazane ma być humorystycznie i lekko, by odbiorca nie był znużony faktem iż musi oglądać reklamę, a z chęcią patrzył na produkt tam przedstawiony. Najważniejsze jest jednak by producent podchodził do nas maksymalnie indywidualnie. To pomoże nam w tym, żeby uzyskać to co chcemy przekazać naszemu klientowi.

Kluczowym elementem działania każdej firmy produkującej jest bezpośredni kontakt z klientem oraz trafienie w jego gusta. Oczywiście najlepiej będzie, jeśli w filmie reklamowym pojawi się nasza grafika, maskotka, czy awatar, bo właśnie w ten sposób zbudujemy odpowiednią renomę naszej marki i powiążemy skojarzenia, które jednoznacznie będą działały na naszą korzyść. Decydując się na animacje dwuwymiarową, podejmuje się jedną z lepszych decyzji marketingowych, które oferuje obecny rynek. Co ciekawe, dostępne są już takie usługi, jak kreator avatara i kreator maskotki, które oferują stworzenie własnej maskotki lub awatara w bardzo krótkim czasie.

W takim kreatorze wybieramy jakiej płci ma być maskotka i także dobieramy wszelkie inne dodatki, jak rodzaj ubrania, mimika, ruch ramion, a także inne akcesoria, które będą widoczne na naszym awatarze. Warto zaznaczyć tutaj, że taki awatar może pełnić bardzo ważną rolę w działaniach PRowych firmy. Jest on równie ważny jak logo firmy. Zapamiętujemy większość rzeczy, poprzez obrazy i jest to udowodnione naukowo. Metoda zapamiętywania obrazów, jest jednym z najskuteczniejszych sposobów kojarzenia danych, dlatego marketing bardzo szybko to zaabsorbował. Z resztą już historia grafiki, której używa się do promocji swojej marki sięga bardzo zamierzchłych czasów.

Przecież już w średniowieczu, szyld potrafił być prawdziwą ozdobą zakładu rzemieślniczego, czy też karczmy. Jeśli coś działa od wieków, to znaczy, że jest to na pewno dobry sposób promocji. Dzisiejsza technologia i możliwości, które mamy dzięki niej pozwalają nie tylko stworzyć własną grafikę, awatara czy maskotkę, ale także poddać ją animacji, dzięki czemu ożywiony symbol firmy, będzie tak bardzo kojarzył się z daną marką. Pamiętaj jednak, że Dory marketing jest podstawą wszystkiego, teraz posiadamy portale społecznościowe, na których możemy reklamować nasz produkt, a przy tym wyrobić własną markę. Jeśli jesteśmy osobami kompetentnymi w bardzo szybkim czasie rozreklamujemy naszą markę.

Kreatory grafiki wykorzystuje się w przeróżnych firmach, które z powodzeniem wykorzystują Worda, Excela, Power Pointa. Jeżeli to Twoja początkująca droga możesz udać się na szkolenia medialne, które organizowane są w większych firmach zajmujących się kręceniem filmów marketingowych lub robieniem grafik animowanych. Na takim szkoleniu możemy pozyskać niezbędną wiedzę do tego, żeby w szybki i ławy sposób nakręcić dobrą reklamę lub krótki film animowany. Ważne jest również to, że firmy oferujące swoje sługi pokazują nam swoje umiejętności. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki takiemu szkoleniu będziemy mieć pewność, że firma do której trafiłeś oferuje w pełni dobre i rzetelne.

Najważniejsze jest jednak zdobycie potrzebnej wiedzy, która jest podporą prowadzenia biznesu. Jeśli zdecydujemy się na prowadzenie własnego biznesu musimy być obeznani w wielu dziedzinach, zarówno medialnych jak i tych podstawowych, od których zależy prowadzenie naszej firmy. Pamiętaj, że dobra reklama w dzisiejszych czasach jest to najważniejsza kwestia, która często otwiera nam drzwi do dużego świata. Świata, w którym pozyskujemy nowych klientów i nasz biznes wznosi się na wyżyny, na których zarabia naprawdę duże pieniądze.

Szkolenia, na które będziesz mieć okazję uczęszczać prowadzone są w języku polskim oraz angielskim, dzięki temu możesz na nie zabrać kolegę obcokrajowca, który tak samo może skorzystać z tej wiedzy jak i ty. A w szybki i łatwy sposób poprawisz jakość usług nie tylko Twojej firmy ale i firmy Twojego przyjaciela, a on może swojego kolejnego przyjaciela. Dzięki temu ogólnie rzecz biorąc poprawi się rynek marketingowy w Polce. To pomoże nam wszystkim w osiąganiu celów, czy to zakupowych, czy finansowych.

Inwestowanie w najnowsze rozwiązania marketingu internetowego to bardzo przyszłościowe działanie, które pomoże nam zaistnieć w sieci.

Social Media

Dodaj komentarz