Mascotkit.pl

Jak stworzyć infografikę dla posta na blogu.

Jak ktoś powiedział: “Obraz jest wart więcej niż 1000 słów”. W przedstawionym scenariuszu zdjęcie to bardzo dobry sposób udostępniania i podsumowywania treści bloga.

Możesz użyć wykresu, informacji i tekstu razem, aby utworzyć Infografikę. Infografiki są dość popularne w serwisach społecznościowych, a czytelnicy uwielbiają je, ponieważ przekazują wiadomość w łatwym do zrozumienia formacie.

Większość blogerów uważa, że ​​trzeba być wysoko wykwalifikowanym projektantem, aby stworzyć infografikę, która nie jest do końca prawdą. W dzisiejszych czasach istnieje wiele witryn internetowych producentów plansz, które pomagają użytkownikom takim jak ty i ja tworzyć Infografikę na naszym blogu. To jest twój przydatny przewodnik, aby dowiedzieć się wszystkiego o projektowaniu infografiki, nawet jeśli wcześniej tego nie robiłeś.

Po pierwsze: Zobaczmy,  Co jest Infografika?

Infografika to wizualne przedstawienie informacji, danych i wiedzy. Mogą być używane do pokazywania wzorców, osi czasu i trendów.

Wcześniej była używana w gazetach i kanałach TV, ale Facebook, Twitter i inne media społecznościowe sprawiły, że stał się on wielkim hitem dla strony internetowej i blogów, tworząc wizualną reprezentację informacji. Więcej informacji na temat Infografika można znaleźć w Wikipedii .

Infografika może być również używana do reprezentowania transportu publicznego lub lokalnych map. Zobaczmy, jak tworzenie infografiki pomoże twojej stronie:

  • Pomaga podsumować zawartość blogu do obrazu
  • Łatwiej czytelnikom szybko uzyskać dostęp do treści za pośrednictwem Infografiki
  • Ludzki mózg przetwarza obrazy znacznie szybciej niż tekst
  • Uzyskaj większy ruch dzięki udostępnianiu zdjęć w mediach społecznościowych
  • Pinterest i Instagram uwielbiają Infografikę
  • Pomaga sprawić, by twoje treści były wirusowe, zamiast udostępniać zwykły obraz

Zwróć uwagę na różnicę podczas korzystania z obrazu lub infografiki w celu przekazania wiadomości:

info

Teraz masz podstawowy pomysł na temat Infografiki, zobaczmy, jak go utworzyć dla posta na blogu. Istnieje wiele narzędzi dostępnych online, aby szybko je utworzyć. Zawsze możesz użyć oprogramowania takiego jak Photoshop, aby stworzyć spersonalizowaną Infografikę.

Łatwe narzędzia do tworzenia infografik:

Canva :

Infografiki Canva

Mój osobisty faworyt. Zapewnia bezpłatny i płatny szablon do tworzenia obrazów w trybie Infografik. Ma również wbudowane darmowe zdjęcia i ilustracje do wykorzystania w Infografice.

Prawdopodobnie najlepszy na rynku. Można szczegółowo poradnik tutaj o tym, jak tworzyć infografikę w Canva.

 

Piktochart :

Piktochart Infographic ekspres

Piktochart to kolejne popularne narzędzie do tworzenia wykresów, które jest bezpłatne i oferuje również płatne rozwiązanie dla zaawansowanych opcji. Jedynym ograniczeniem bezpłatnej wersji jest możliwość tworzenia i pobierania Infografiki ze znakiem wodnym. Jednocześnie ogromna kolekcja bezpłatnych szablonów i zdjęć czyni go doskonałym narzędziem dla użytkowników takich jak ty i ja.

Poza powyższymi dwoma, istnieje kilka innych stron, które mam na myśli, które mam na poniższej liście:

  1. Venngage
  2. Infogr.am
  3. Create.visual.ly

Zawsze możesz użyć oprogramowania takiego jak Adobe Photoshop, Corel Draw, aby stworzyć spersonalizowaną Infografikę.

Najlepsze metody tworzenia infografiki

Bierz pod uwagę krótkie wprowadzenie tematu lub produktu. Wyjaśnij, dlaczego ludzie powinni spróbować lub kupić produkt. Przedstaw humor, fakt i porównanie tematu. Możesz skorzystać z mapy, danych geograficznych lub historii.

Użyj poprawnej czcionki i pogrubionego tekstu, aby podświetlić fakt, który chcesz wyróżnić. Upewnij się, że pasuje do twojego stylu czcionki marki.

Zaskocz swoich czytelników unikalnymi i nowymi pomysłami. Przedstaw nowe pomysły na projekty i dołącz zdjęcia i treści ze słynnych i inspirujących blogów i stron internetowych. Najlepszym sposobem, aby to zrobić to zapisać pomysły w momencie, gdy je zdobędziesz.

Nie twórz Infografiki do budowania linków zwrotnych. Spróbuj rozwiązać problem dla swoich odbiorców. Zastanów się, jak ten obraz może im pomóc. Jeśli zdjęcie nie zrobi na tobie wrażenia, to na pewno nie zaimponuje innym. Zastanów się nad docelową publicznością i baw się z nimi.

Użyj wystarczającej liczby ikon i symboli, aby wyjaśnić tematy swoim czytelnikom. Nie zamazuj infografiki mnóstwem tekstów. Ludzie uwielbiają widzieć symbole i znaki.

Nie rób tak ,aby, twoja Infografika była zbytnio złożona. Jeśli ludziom trudno jest zrozumieć, twoje infografiki to się nie opłaca ich robić.. Najlepszym sposobem jest sprawdzenie go przez znajomych i pytanie, czy rozumieją ten temat. Zasadą jest, aby twoja Infografika była ograniczona do 8000px.

Nikt nie chce widzieć oczywistych rzeczy w Infografice. Zbadaj aby twój temat przedstawiał zaskakujące fakty.

Po wykonaniu tak ciężkiej pracy upewnij się, że Infografika dotrze do większej grupy odbiorców i stanie się wirusowa. Poproś subskrybentów o promowanie Infografika i wyjaśnij im, dlaczego jest to przydatne dla ich bloga. Inni blogerzy mogą korzystać z Infografika na swoich blogach, a ty otrzymasz ruch. Użyj Pinteresta i Instagrama, aby upewnić się, że Infografika wygląda dobrze.

Dobra infografika jest niepełna bez odpowiednich map i wykresów. Jeśli uważasz, że to ma sens, użyj go do wyjaśnienia faktów. To sprawia, że ​​Infografika będzie prawdziwa i oszałamiająca.

Wniosek

Tworzenie go zajmuje trochę czasu, ale pomaga generować większy ruch do twojego postu. Można go łatwo udostępnić w mediach społecznościowych i narzędziach dostępnych online, aby go utworzyć.

Mam nadzieję, że ten post dał ci podstawowy pomysł na temat Infografiki, sposobu ich tworzenia i najlepszych praktyk do naśladowania.

Social Media

Dodaj komentarz